STRONY:  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Kolejna porażka

Skra Bełchatów nadal pozostaje jedyną drużyną PlusLigi niepokonaną jeszcze przez Cuprum. Sobotni mecz zapowiadał się na dobre widowisko, świadczy o tym także duża liczba kibiców na hali. Pierwsze akcje należały do gospodarzy, ale goście od razu wyrównali i toczyła się gra punkt za punkt. Skuteczni byli Kaczmarek z Tähtem. Kiedy goście wyszli na prowadzenie o przerwę poprosił trener Duflos. Bełchatowianie nadal prowadzili dwoma punktami. Nawet ataki Tähta niewiele pomogły, a końcówka seta należała już tylko do gości. Skra poszła za ciosem i atakowała od początku kolejnej partii. Zaniepokojony trener Duflos poprosił o przerwę, a potem również kolejną dla swojego zespołu. Punkty zdobyte przez Tähta i Kaczmarka niewiele dały, bo goście również punktowali. Podobnie jak w pierwszym secie bełchatowianie odskoczyli na bezpieczną przewagę i również zwyciężyli w kolejnym. Znacznie lepiej grali Miedziowi po dziesięciominutowej przerwie. Od razu ruszyli do ataku. Po punktach Tähta, Kaczmarka i Puparta lubinianie prowadzili czterema punktami. Goście zdołali wyrównać w połowie seta, ale znowu skuteczny Kaczmarek dał gospodarzom prowadzenie i nadzieję na wygranie tego seta. Miedziowi jednak nie wykorzystali szansy, mimo prowadzenia w końcówce dwoma punktami dali się ograć bardziej doświadczonej drużynie z Bełchatowa. Tak jak w pierwszej rundzie, tak i w rundzie rewanżowej Skra wygrywa spotkanie z Cuprum bez straty seta.

Za nami dwa przegrane mecze z faworytami do medali w tym sezonie. Dziękujemy kibicom za liczne przybycie oraz udział w akcjach organizowanych dla potrzebujących rehabilitacji Martynki i Dawida.

Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 15:25, 23:25)

MVP: Mariusz Wlazły

Cuprum Lubin: Patrick Duflos (trener), Täht (13), Kaczmarek (12), Pupart (4), Gunia (2), Masny (2), Biegun (2), Hain (1), Gorzkiewicz, Patucha, Smoliński, Kryś (libero), Makoś (libero)

PGE Skra Bełchatów: Roberto Piazza (trener), Wlazły (22), Lisinac (14), Kłos (11), Penczew (7), Ebadipiur (3), Janusz (2), Katić (1), Bednorz, Piechocki (libero)

Czas: 24+23+28 (75 minut)

Widzów: 2806.

19.02.2018

O pierwsze zwycięstwo z Bełchatowem

Sobotni mecz w Lubinie traktowany jest jako wielkie wydarzenie ze względu na rangę rywala Miedziowych. Skra Bełchatów to wielokrotny Mistrz Polski, wicemistrz, zdobywca Pucharu i SuperPucharu Polski oraz uczestnik Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata. W swoim składzie ma reprezentantów kraju. Ponadto lubinianie jeszcze nigdy nie pokonali ekipy z Bełchatowa, więc będzie szansa na sprawienie niespodzianki na własnym terenie. Bełchatowianie w tym sezonie przegrali tylko 5 meczów, w tym zdarzyła im się wpadka w postaci porażki z beniaminkiem z Zawiercia. W fazie grupowej Ligi Mistrzów Skra wygrała trzy mecze i przegrała dwa. Ekipa gości jest więc w trakcie pracowitego sezonu, co przynosi korzyści w postaci wysokiego miejsca w ligowej tabeli. Na lubińskim parkiecie znowu będziemy mogli zobaczyć byłego kapitana Miedziowych - Grzegorza Łomacza (jeśli wyleczy kontuzję) oraz atakującego Szymona Romacia.

Podczas meczu czeka na kibiców dużo atrakcji. Prowadzona będzie sprzedaż ciast, z których dochód przeznaczony będzie na rehabilitację Martynki. Odbędzie się również licytacja koszulki z autografami drużyny Cuprum, a uzyskane z niej pieniądze pomogą w rehabilitacji Dawida. Natomiast czirliderki Wild Cats Cheerleaders przygotowały specjalny układ taneczny i spróbują ustanowić rekord tańczących kibiców PlusLigi. Zapraszamy na hit kolejki w Lubinie!

16.02.2018

Cuprum Lubin  0:7  PGE Skra Bełchatów
Cuprum Lubin  0:3  PGE Skra Bełchatów  MVP: Uriarte  2014/15 I r-z. 2. kolejka 10.10.2014
PGE Skra Bełchatów  3:2  Cuprum Lubin  MVP: Conte  2014/15 II r-z. 15. kolejka 13.12.2014
Cuprum Lubin  2:3  PGE Skra Bełchatów  MVP: Gromadowski  2015/16 I r-z. 9. kolejka 09.12.2015
PGE Skra Bełchatów  3:1  Cuprum Lubin  MVP: Lisinac  2015/16 II r-z. 22. kolejka 12.03.2016
Cuprum Lubin  0:3  PGE Skra Bełchatów  MVP: Wlazły  2016/17 I r-z. 7. kolejka 05.11.2016
PGE Skra Bełchatów  3:0  Cuprum Lubin  MVP: Wlazły  2016/17 II r-z. 22. kolejka 18.02.2017
PGE Skra Bełchatów  3:0  Cuprum Lubin  MVP: Wlazły  2017/18 I r-z. 6. kolejka 20.10.2017

Zbieramy dla Dawida!

Podczas przerwy w sobotnim meczu Cuprum Lubin ze Skrą Bełchatów odbędzie się licytacja koszulki Miedziowych z autografami całego zespołu. Wylicytowana kwota pomoże w powrocie do zdrowia i rehabilitacji Dawidowi - kibicowi siatkówki, który z powodu uszkodzenia kręgosłupa cierpi na poważny niedowład kończyn górnych i dolnych.

Zachęcamy do czynnego udziału w meczowej licytacji oraz licytacjach i zbiórce pieniędzy prowadzonych w internecie!

aukcje dla Dawida (Facebook)

strona dla Dawida (Facebook)

zbiórka pieniędzy dla Dawida (Zrzutka.pl)

Mistrz za mocny

Cuprum jechało do Kędzierzyna-Koźla skazane na porażkę i tak też się stało. Gospodarze od samego początku ruszyli do ataku i objęli prowadzenie. Kaczmarek próbował ratować sytuację na boisku, ale błędy popełniane przez Cuprum jeszcze bardziej pogrążały lubinian. Trener Duflos wziął przerwę dla swojej ekipy, ale nie wybiła ona z rytmu rywali. Ciągle prowadzili 2-3 punktami. W końcówce udało się, głównie dzięki Kaczmarkowi i Tähtowi, zmniejszyć przewagę do jednego punktu, ale niestety znowu błędy własne Miedziowych doprowadziły gospodarzy do zwycięstwa. Drugi set także obfitował w pomyłki Cuprum. Utrzymywała się minimalna przewaga Zaksy. Wtedy skutecznością wykazał się Kaczmarek i głównie dzięki niemu goście odskoczyli aż o 5 oczek. Trener Gardini brał przerwy dla swojej drużyny, które przyniosły dobry efekt w postaci zmniejszania się przewagi Miedziowych. Lubinianom nie udało się wykorzystać szansy na zremisowanie i przegrali także drugiego seta. Nie poradzili sobie zupełnie także w trzeciej partii meczu. Zdecydowanie na boisku rządzili gospodarze i od początku wypracowali sobie dużą przewagę. Znowu niezawodny Kaczmarek zdobywał punkty, ale reszta zespołu mu w tym nie pomagała. Widać było olbrzymią przewagę gospodarzy, którzy pewnie dążyli do wygrania meczu. Zaksa wygrała już 19. mecz w tym sezonie i tym samym po raz kolejny kończy zwycięską serię Cuprum Lubin.

Po cichu liczyliśmy na sprawienie niespodzianki w Kędzierzynie-Koźlu. Zespół atakował na boisku, nie oddał meczu bez walki. Niestety wracamy do domu bez punktów, ale dziękujemy kibicom za doping dla naszej drużyny!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin 3:0 (25:22, 25:23, 25:23)

MVP: Benjamin Toniutti

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Andrea Gardini (trener), Bieniek (12), Torres (12), Deroo (10), Rejno (7), Szymura (6), Buszek (3), Wiśniewski (3), Toniutti, Jungiewicz, Zatorski (libero)

Cuprum Lubin: Patrick Duflos (trener), Kaczmarek (15), Pupart (10), Täht (9), Gunia (9), Hain (6), Masny (1), Gorzkiewicz, Kryś (libero), Makoś (libero)

Czas: 26+27+32 (85 minut)

Widzów: 1350.

12.02.2018

Pokonać Mistrza

Aktualny mistrz kraju w tym sezonie przegrał tylko jedno spotkanie (u siebie z Rzeszowem) i wygrał 18! Jest zdecydowanym faworytem sobotniego meczu rozgrywanego w Kędzierzynie-Koźlu. Poza rozgrywkami ligowymi Zaksa brała także udział w turnieju finałowym Pucharu Polski w styczniu we Wrocławiu. Po pokonaniu pierwszoligowej drużyny Krispolu Września w drugim meczu Zaksa przegrała z Gdańskiem i nie awansowała do finału. Ekipa trenera Gardiniego występuje także w fazie grupowej Ligi Mistrzów (3 wygrane, 1 porażka). Gospodarze są więc rozegrani i nie mają dłuższych przerw w rozgrywaniu meczów. Miedziowi także dobrze sobie radzą w tym roku. Jak na razie wygrali wszystkie cztery mecze zdobywając 11 punktów. Podobnie było na początku pierwszej rundy i dopiero mecz w Lubinie z Zaksą zakończył serię zwycięstw Cuprum. Kędzierzynianie zdecydowanie prowadzą w tabeli ligowej, natomiast Miedziowi mają tylko 3 punkty straty do 6. miejsca premiowanego meczami play-off o medale.

Ekipa trenera Duflosa w Kędzierzynie-Koźlu jak zawsze wspierana będzie przez naszych kibiców. Ostatnie cztery mecze na wyjazdach zakończyły się zwycięstwami lubinian, więc i tym razem liczymy na pozytywną niespodziankę w meczu na hali rywala!

09.02.2018

Cuprum Lubin  2:7  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  2:3  Cuprum Lubin  MVP: Borovnjak  2014/15 I r-z. 3. kolejka 15.10.2014
Cuprum Lubin  3:0  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  MVP: Romać  2014/15 II r-z. 16. kolejka 20.12.2014
Cuprum Lubin  1:3  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  MVP: Kooy  2014/15 III r. play-off 20.03.2015
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  3:0  Cuprum Lubin  MVP: Zatorski  2014/15 III r. play-off 01.04.2015
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  3:0  Cuprum Lubin  MVP: Deroo  2015/16 I r-z. 12. kolejka 13.01.2016
 Cuprum Lubin  0:3  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  MVP: Buszek  2015/16 II r-z. 12. kolejka 05.04.2016
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  3:0  Cuprum Lubin  MVP: Bieniek  2016/17 I r-z. 4. kolejka 22.10.2016
Cuprum Lubin  1:3  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  MVP: Deroo  2016/17 II r-z. 19. kolejka 24.01.2017
Cuprum Lubin  1:3  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  MVP: Bieniek  2017/18 I r-z. 5. kolejka 18.10.2017

Nowe trendy w nauczaniu siatkówki

Klub sportowy Cuprum Lubin S.A. zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli, trenerów i zawodników na szkolenie z zakresu nowych trendów w nauczaniu gry w piłkę siatkową oraz elementów przygotowania fizycznego do gry dzieci i młodzieży. Podczas szkolenia sztab trenerski Cuprum Lubin podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym.

Organizacji tego szkolenia przyświeca szczytny cel - pomoc małej, bardzo chorej dziewczynce - Martynce Kosteckiej. W związku z tym klub Cuprum Lubin przekaże całość zebranych środków uzyskanych z opłaty wpisowej na zakup drogiego urządzenia o nazwie C-Eye, które pomoże Martynce komunikować się wzrokowo z otoczeniem. Koszt całkowity urządzenia to 24 000 zł.

Wykładowcy:

Patrick Duflos - trener Cuprum Lubin, Arago de Sete, były rozgrywający reprezentacji Francji, finalista Mistrzostw Europy

Łukasz Łojas - trener przygotowania fizycznego, pracował m.in. w Aspire Academy, odbywał staże w NSW Institute of Sport Australia, VfL Wolfsburg

Tomasz Wasilkowski - wykładowca akademicki, były trener młodzieżowych reprezentacji polski, trener drużyn męskich i kobiecych na najwyższym poziomie w kraju i za granicą.

07.02.2018

Dawid jest kibicem siatkówki. Niestety w Wigilię uległ wypadkowi, który zmienił jego życie. W wyniku uszkodzenia kręgosłupa cierpi na poważny niedowład kończyn górnych i dolnych. Potrzebne są środki na rehabilitację naszego kolegi.

Pomóc można poprzez wpłatę na portalu Zrzutka.pl, gdzie prowadzona jest akcja zbierania pieniędzy dla Dawida (tutaj LINK).

W niedługim czasie przeprowadzone będą także licytacje przedmiotów, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Dawida.

05.02.2018

Czwarta wygrana w rundzie rewanżowej!

Trwa zwycięska seria Cuprum Lubin. Faworytem sobotniego meczu na pewno byli Miedziowi i to też potwierdzili na boisku. Skazani na porażkę goście pokazali jednak dobrą grę od początku spotkania. Toczyła się wyrównana walka, a ataki Puparta i Kaczmarka kończyły się punktami dla Cuprum. Dopiero zagrywki Guni i punkty blokiem Haina i Masnego wyprowadziły gospodarzy na prowadzenie. Przewaga nie trwała długo, bo rywale doprowadzili do remisu. Ale też popełniali dużo błędów na boisku, co zakończyło się zwycięstwem seta dla gospodarzy. Drugą partię meczu także bielszczanie zaczęli lepiej, prowadzili nawet kilkoma punktami. Nadal jednak popełniali sporo błędów, a seria dziewięciu punktów pod rząd zdobytych przez lubinian wyprowadziła Miedziowych na duże prowadzenie. Kolejne błędy gości i skuteczny Täht pozwoliły wygrać kolejnego seta. Bielszczanie próbowali ambitnie walczyć jeszcze w trzecim secie. Po krótkim prowadzeniu przyjezdnych zaczęła się gra punkt za punkt. Na prowadzenie wysunęli się jednak lubinianie i już od połowy seta było wiadomo, że mecz zakończy się zwycięstwem gospodarzy. Do końca na boisku dominowali Miedziowi i z dużą przewagą wygrali seta i całe spotkanie. Bielszczanie zanotowali siódmą porażkę z rzędu i mają już nikłe szanse na pozostanie w PlusLidze.

Ekipa trenera Duflosa nie zlekceważyła ostatniej drużyny w tabeli i pewnie pokonała rywali. Nadal Miedziowi mają szansę na grę w czołowej szóstce, a tym samym mogą powalczyć o miejsce medalowe w tym sezonie. Dziękujemy kibicom za wspaniały doping na hali!

Cuprum Lubin - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:22, 25:15, 25:18)

MVP: Michał Masny

Cuprum Lubin: Patrick Duflos (trener), Täht (11), Kaczmarek (15), Gunia (8), Hain (8), Pupart (7), Masny (2), Patucha (1), Gorzkiewicz, Kryś (libero), Makoś (libero)

BBTS Bielsko-Biała: Paweł Gradowski (trener), Łukasik (12), Siek (8), Krikun (8), Cedzyński (5), Skowroński (4), Bucki (3), Janeczek (3), Tarasow (1), Macionczyk, Piotrowski, Peacock, Jaglarski (libero)

Czas: 25+22+23 (70 minut)

Widzów: 1273.