STRONY:  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Początek rundy rewanżowej

Po świąteczno-noworocznej przerwie ekipa trenera Duflosa wraca na boisko. W pierwszym meczu rewanżowym Miedziowi zmierzą się w Sosnowcu z MKS Będzin. Pojedynki między tymi zespołami sięgają jeszcze czasów występów na zapleczu PlusLigi. Obydwa zespoły awansowały w tym samym roku do najwyższej klasy rozgrywek. Bilans spotkań między drużynami jest zdecydowanie dla Cuprum, ponieważ tylko raz wygrali będzinianie. W pierwszej kolejce obecnego sezonu Miedziowi pewnie pokonali w Lubinie MKS Będzin bez straty seta. Początek pierwszej rundy był lepszy dla Miedziowych, bo częściej wygrywali, ale potem z powodu kontuzji najlepszych zawodników wyniki już nie były takie dobre. MKS Będzin ma odwrotną sytuację, początek sezonu niezbyt udany, ale za to końcówka to kilka zwycięstw z mocniejszymi drużynami. Będzinianie mają 7 punktów straty w tabeli do Cuprum, ale przegrali tylko jedno spotkanie mniej niż Miedziowi. Lubinianie mają dłuższą przerwę w ligowym graniu, ponieważ ostatni mecz zagrali jeszcze przed świętami. MKS Będzin w ostatnią sobotę 2017 roku wygrał mecz u siebie z faworyzowanym Olsztynem i jest po serii dwóch zwycięstw na własnym boisku. Ale za to Cuprum wygrało dwa ostatnie mecze na wyjazdach (Katowice i Bydgoszcz), więc któraś z drużyn będzie musiała przerwać tę zwycięską serię.

Trudno wskazać faworyta sobotniego meczu, ale liczymy że ostatecznie ze zwycięstwa będzie się cieszyć nasz zespół i nasi kibice, którzy w dużej grupie wybierają się do Sosnowca. Trzymamy kciuki za pierwsze zwycięstwo w 2018 roku!

05.01.2018

Cuprum Lubin  6:1  MKS Będzin
MKS Banimex Będzin  1:3  Cuprum Lubin  MVP: Łomacz  2014/15 I r-z. 12. kolejka 18.10.2014
Cuprum Lubin  3:2  MKS Banimex Będzin  MVP: Romać  2014/15 II r-z. 15. kolejka 14.02.2015
MKS Będzin  1:3  Cuprum Lubin  MVP: Możdżonek  2015/16 I r-z. 4. kolejka 14.11.2015
Cuprum Lubin  3:2  MKS Będzin  MVP: Łomacz  2015/16 II r-z. 17. kolejka 13.02.2016
Cuprum Lubin  3:0  MKS Będzin  MVP: Täht  2016/17 I r-z. 3. kolejka 15.10.2016
MKS Będzin  3:2  Cuprum Lubin  MVP: Rejno  2016/17 II r-z. 18. kolejka 27.01.2017
Cuprum Lubin  3:0  MKS Będzin  MVP: Masny  2017/18 I r-z. 1. kolejka 29.09.2017

Wyjazd kibiców na mecz 16. kolejki pomiędzy MKS Będzin i Cuprum Lubin odbędzie się w sobotę o godz. 12:00 spod Lidla na Ustroniu. Drugi przystanek pod sklepem Alfa na Przylesiu. Koszt wyjazdu 50 zł za osobę, płatne na miejscu zbiórek.

Mecz odbędzie się 6 stycznia 2018 roku (sobota) o godz. 18:00 w hali MOSiR w Sosnowcu.

Informacje u Sebastiana: telefonicznie (663 713 793), przez sms lub internet.

Porażka na koniec I rundy zasadniczej

Cuprum jako pierwsza drużyna zakończyła już I rundę zasadniczą w tym sezonie. W ostatnim swoim meczu w tym roku w lubińskiej hali nie sprawiło jednak prezentu dla swoich kibiców. Początek był całkiem niezły, bo Miedziowi prowadzili dwoma punktami. Goście od razu wzięli się za odrabianie strat i to oni po chwili cieszyli się z prowadzenia. W ekipie trenera Duflosa zaczęły pojawiać się błędy, które działały na korzyść gości i zwiększały ich przewagę. Dzięki serwisowi Masnego udało się zbliżyć do gości na dwa punkty. Jednak Miedziowi nie poszli za ciosem. Kolejne akcje kończyły się sukcesem warszawian i ostatecznie zwycięstwem w pierwszym secie. Druga partia zaczęła się od prowadzenia Onico trzema oczkami, ale skuteczni Kaczmarek i Pupart zdobywali punkty dla Cuprum. Wtedy jeszcze wydawało się, że gospodarze mogą nawiązać walkę z rywalem. Niestety nie trwało to długo. Goście odskoczyli na trzy punkty i w końcówce seta nie dali się już dogonić. Dziesięciominutowa przerwa bardzo dobrze wpłynęła na Miedziowych. Oglądaliśmy pewne siebie i dominujące na boisku Cuprum. Punkty zdobyte przez Kaczmarka i Gunię dały prowadzenie już pięcioma punktami. Dość pewnie lubinianie kroczyli do zwycięstwa w tym secie. Do ataku ruszyli też goście. Zaczęli odrabiać straty, a błędy Cuprum dały im także kilka prezentów w postaci punktów. Ten set w końcówce był bardzo wyrównany. Dopiero po walce na przewagi zwycięzcą całego spotkania okazała się ekipa przyjezdnych. To już ich piąta wygrana pod rząd w lidze i umocnienie się w czołówce tabeli, a także gwarancja zagrania w Pucharze Polski.

Nie tak miało wyglądać pożegnanie z kibicami w Lubinie w tym roku. Prezent dostali rywale. Teraz przed siatkarzami przerwa świąteczno-noworoczna i czas na przygotowywanie się do rundy rewanżowej. Także czas na regenerację podstawowych zawodników Tähta i Guni, którzy zagrali już w tym meczu, ale nie są jeszcze w pełni sił.

Cuprum Lubin – ONICO Warszawa 0:3 (19:25, 23:25, 28:30)

MVP: Nikola Gjorgiew

Cuprum Lubin: Patrick Duflos (trener), Kaczmarek (12), Pupart (11), Täht (7), Hain (5), Gunia (4), Masny (3), Michalski (3), Patucha (2), Terzić, Gorzkiewicz, Kryś (libero), Makoś (libero)

Onico Warszawa: Stephane Antiga (trener), Kwolek (19), Gjorgiew (15), Wrona (7), Samica (6), Włodarczyk (5), Brizard (4), Warda (4), Nowakowski (1), Firlej, Wojtaszek (libero)

Czas: 24+26+33 (83 minuty)

Widzów: 1542.

21.12.2017

Ostatni mecz w 2017 roku

Mecz Cuprum Lubin z Onico Warszawa rozpocznie 14. kolejkę spotkań PlusLigi. Warszawianie od kilkunastu już lat grają w najwyższej klasie rozgrywek plasując się na koniec sezonów w środkowej części tabeli. W poprzednim zajęli 9. miejsce. Teraz Onico bardzo dobrze zaczęło nowy sezon, bo po 13-stu meczach jest na wysokim czwartym miejscu. Jednak strata w tabeli Miedziowych do rywala to tylko 3 punkty i o jedno zwycięstwo mniej. Ostatnie cztery mecze warszawiacy wygrali pokonując m.in. wyżej notowane zespoły (Rzeszów, Olsztyn, Jastrzębie-Zdrój). Miedziowi także są po zwycięskich pojedynkach wyjazdowych w Bydgoszczy i Katowicach. Wydaje się, że faworytem środowego meczu są goście ze stolicy, pomimo że bilans spotkań między zespołami jest korzystny dla lubinian. Znowu na hali zobaczymy byłego przyjmującego Cuprum Lubin - Wojciecha Włodarczyka. Natomiast poprzedni sezon w Warszawie grał Przemysław Smoliński, obecnie środkowy Miedziowych.

Liczymy na prezent dla kibiców na święta w postaci zwycięstwa naszego zespołu. Zapraszamy więc na halę, na ostatni mecz w tym roku!

20.12.2017

Cuprum Lubin  6:2  Onico Warszawa
AZS Politechnika W-a  3:1  Cuprum Lubin  MVP: Lipiński  2014/15 I r-z. 5. kol.  22.10.2014
Cuprum Lubin  3:0  AZS Politechnika W-a  MVP: Romać  2014/15 II r-z. 18. kol. 20.12.2014
AZS Politechnika W-a  1:3  Cuprum Lubin  MVP: Borovnjak  2014/15 III r. play-off 12.04.2015
Cuprum Lubin  3:1  AZS Politechnika W-a  MVP: Romać  2014/15 III r. play-off 17.04.2015
AZS Politechnika W-a  3:2  Cuprum Lubin  MVP: Samica  2015/16 I r-z. 1. kol. 30.10.2015
Cuprum Lubin  3:0  AZS Politechnika W-a  MVP: Włodarczyk  2015/16 II r-z. 14. kol. 22.01.2016
Cuprum Lubin  3:1  ONICO AZS Politechnika W-a  MVP: Kaczmarek  2016/17 I r-z. 9. kol. 19.11.2016
ONICO AZS Politechnika W-a  0:3  Cuprum Lubin  MVP: Łomacz  2016/17 II r-z. 24. kol. 18.01.2017

Zachęcamy do głosowania na Miedziowych w VI Plebiscycie na Najpopularniejszego Trenera i Zawodnika Zagłębia Miedziowego 2017. Wśród nominowanych są trener Cuprum Lubin Patrick Duflos oraz zawodnicy Dawid Gunia, Łukasz Kaczmarek i Robert Täht.

Głosowanie trwa do 25 stycznia 2018 roku. Po zalogowaniu się (wymagana wcześniejsza rejestracja) można oddawać głos co godzinę. Wśród głosujących rozlosowane zostaną nagrody.

Zwycięzcy Plebiscytu bawić się będą na Balu Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego, który odbędzie się 9 lutego 2018 roku w hotelu Qubus w Legnicy.