STRONY:  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Hit w Lubinie!

Po czterech zwycięskich meczach z nieco mniej wymagającymi rywalami Cuprum Lubin będzie gościć w środę Mistrza Polski i zdobywcę Pucharu Polski - ekipę z Kędzierzyna-Koźla. Zespół ten siedmiokrotnie sięgał po tytuł mistrzowski i sześciokrotnie zdobywał pucharowe złoto. Sytuacja jest bardzo podobna do poprzedniego sezonu, bo wtedy również kędzierzynianie byli aktualnymi Mistrzami Polski i zdobywcami Pucharu Polski, a lubinianie także byli po czterech zwycięstwach z rzędu. Jak zawsze mecze z tą drużyną przynoszą nam wiele emocji. W pierwszym sezonie Miedziowych w PlusLidze niespodziewanie lubinianie dwukrotnie pokonali Zaksę. Niestety były to dwa ostatnie zwycięstwa, bo w kolejnych sezonach Miedziowi nie mogli już sobie poradzić z mocnym rywalem. Obecnie są tylko trzy drużyny niepokonane jeszcze w tym sezonie - Cuprum Lubin, Zaksa Kędzierzyn-Koźle i Indykpol AZS Olsztyn, z tym że lubinianie wygrali cztery mecze, natomiast Zaksa i Indykpol po trzy (mają zaległe spotkanie między sobą). Co ciekawe - trenerem Zaksy od nowego sezonu jest Włoch Andrea Gardini, który w poprzednich sezonach prowadził Indykpol AZS Olsztyn, więc na pewno łatwiej będzie im pokonać dobrze sprawujący się olsztyński zespół, który również z Miedziowymi walczy o czołówkę tabeli. W latach 2008/10 rozgrywającym Zaksy był nasz obecny kapitan zespołu - Michał Masny.

Sytuacja dla lubinian jest bardzo dobra. Po czterech wygranych spotkaniach prowadzimy w tabeli i dopiero kolejne mecze z mocniejszymi zespołami zweryfikują wartość naszej nowej ekipy. Zachęcamy do przyjścia w środowy wieczór na lubińską halę, żeby wesprzeć dopingiem Cuprum Lubin w tym bardzo ważnym i na pewno emocjonującym meczu!

16.10.2017

Cuprum Lubin  2:6  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  2:3  Cuprum Lubin  MVP: Borovnjak  2014/15 I r-z. 3. kolejka 15.10.2014
Cuprum Lubin  3:0  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  MVP: Romać  2014/15 II r-z. 16. kolejka 20.12.2014
Cuprum Lubin  1:3  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  MVP: Kooy  2014/15 III r. play-off 20.03.2015
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  3:0  Cuprum Lubin  MVP: Zatorski  2014/15 III r. play-off 01.04.2015
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  3:0  Cuprum Lubin  MVP: Deroo  2015/16 I r-z. 12. kolejka 13.01.2016
 Cuprum Lubin  0:3  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  MVP: Buszek  2015/16 II r-z. 12. kolejka 05.04.2016
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  3:0  Cuprum Lubin  MVP: Bieniek  2016/17 I r-z. 4. kolejka 22.10.2016
Cuprum Lubin  1:3  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  MVP: Deroo  2016/17 II r-z. 19. kolejka 24.01.2017

Dawcy szpiku

SKKCL razem z Fundacją DKMS prowadzili zapisy potencjalnych dawców szpiku podczas sobotnich meczów piłki ręcznej w Lubinie.

Dziękujemy osobom, które zarejestrowały się podczas tej akcji! Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.

Dziękujemy również kibicom z naszego KK, którzy przez całą sobotę udzielali informacji oraz rejestrowali dawców!

15.10.2017

Wyjazd do Bełchatowa

Fotka mocno archiwalna, ale hasło nadal obowiązuje :)

SKKCL organizuje wyjazd kibiców na mecz 6. kolejki pomiędzy PGE Skrą Bełchatów i Cuprum Lubin. Spotkanie odbędzie się 20 października (piątek) o godz. 18:00 w Bełchatowie. Przewidywany wyjazd z Lubina w godzinach 13:00-13:30 w piątek.

Zapisy u Sebastiana: telefonicznie (663 713 793), przez internet lub ostatecznie na meczu z Zaksą w środę w Lubinie.

Cuprum Lubin tymczasowym liderem

Niezwykle udany jest początek tego sezonu dla Miedziowych. Cztery mecze i cztery zwycięstwa! Faworytem środowego meczu w Bielsku-Białej również byli lubinianie. Od samego początku przeważali, a po chwilowym remisie ponownie odskoczyli na kilka punktów. Ataki Haina i Tähta zwiększały przewagę, a coraz więcej błędów gospodarzy i punkty niezawodnego Kaczmarka przyczyniły się do wygrania pierwszego seta. Podobna sytuacja była także w drugim. Lepiej zaczęli Miedziowi, ale gospodarze doprowadzili do remisu. Zaczęła się walka punkt za punkt, a także błędy popełniane przez obie drużyny co chwilę wskazywały na remis. W końcówce seta ekipie trenera Duflosa udało się odskoczyć na dwa punkty i ostatecznie wygrać drugiego seta. Tym razem dziesięciominutowa przerwa niekorzystnie wpłynęła na Cuprum. Wydawało się, że mecz zaraz się skończy, ale niespodziewanie ambitni gospodarze ruszyli do ataku. Zaskoczyli gości i od samego początku prowadzili już czterema punktami. Tylko Kaczmarek próbował ratować sytuację na boisku, a pozostałym siatkarzom Cuprum nic nie wychodziło w tym secie. Dopiero w końcówce udało się doprowadzić do remisu i była szansa na zakończenie meczu, ale swoją szansę wykorzystali także gospodarze i zwyciężyli. W czwartej odsłonie bielszczanie nie poszli za ciosem. Atak Tähta dał Miedziowym cztery punkty przewagi, a akcje Masnego przebudziły całą naszą drużynę i wspólnie z Kaczmarkiem lubinianie uzyskali aż osiem punktów różnicy. Było to na pewno duże zaskoczenie dla miejscowych kibiców, bo po udanym trzecim secie liczyli na podniesienie się swojej drużyny. Gospodarze jeszcze próbowali walczyć zyskując cztery punkty pod rząd, ale nie udało im się jednak odrobić strat z początku seta i przegrali całe spotkanie.

Dziękujemy naszym kibicom, którzy w środku tygodnia pojechali za drużyną Cuprum wspierając ją na boisku rywala! Teraz przed ekipą trenera Duflosa prawie tydzień przerwy i będzie to czas na przygotowanie się do ważnego meczu z Mistrzem Polski - Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

BBTS Bielsko-Biała – Cuprum Lubin 1:3 (17:25, 22:25, 25:23, 20:25)

MVP: Łukasz Kaczmarek

BBTS Bielsko-Biała: Rostislav Chudik (trener), Krikun (16), Tarasow (13), Siek (7), Łukasik (5), Janeczek (3), Piotrowski (3), Cedzyński (3), Maciończyk (2), Bucki (2), Gaca (1), Peacock, Czauderna (libero), Marek (libero)

Cuprum Lubin: Patrick Duflos (trener), Kaczmarek (25), Täht (15), Hain (14), Pupart (11), Gunia (6), Masny (2), Michalski, Kryś (libero)

Czas: 24+32+29+26 (111 minut)

Widzów: 850.

12.10.2017

Po czwarte zwycięstwo

Znowu tylko trzy dni przerwy mieli siatkarze lubińskiego klubu, bo w środę grają kolejny mecz. Tym razem w Bielsku-Białej. Przeciwnik nie jest - jak na razie - zbyt wymagającym rywalem dla zespołów PlusLigi. Cztery ostatnie sezony kończył w drugiej połowie tabeli. W pierwszym sezonie w ekstraklasie lubinianie dwukrotnie pokonali bielszczan, następnie dwukrotnie przegrali, a w ostatnim - znowu dwa razy wygrali. Oby ta przeplatanka wyników tym razem odwróciła się i zakończyła pozytywnie dla naszego zespołu. Miedziowi są na fali, bo wygrali trzy pierwsze mecze w tym sezonie. Natomiast bielszczanie przegrali dwukrotnie i mają jeden mecz zaległy.

Środowy mecz lubinian rozpoczyna czwartą kolejkę spotkań i w przypadku wygranej Miedziowi będą mieli szansę na liderowanie w tabeli. Sezon zaczął się idealnie dla "nowego" Cuprum, ale już kolejne mecze z mocniejszymi rywalami zweryfikują jakość naszego zespołu.

09.10.2017

Cuprum Lubin  4:2  BBTS Bielsko-Biała
BBTS Bielsko-Biała  0:3  Cuprum Lubin  MVP: Kadziewicz   2014/15 I r-z. 11. kolejka 21.11.2014
Cuprum Lubin  3:0  BBTS Bielsko-Biała  MVP: Trommel  2014/15 II r-z. 24. kolejka 07.02.2015
BBTS Bielsko-Biała  3:1  Cuprum Lubin  MVP: Kapelus  2015/16 I r-z. 6. kolejka 25.11.2015
Cuprum Lubin  1:3  BBTS Bielsko-Biała  MVP: Kapelus  2015/16 II r-z. 19. kolejka 24.02.2016
BBTS Bielsko-Biała  0:3  Cuprum Lubin  MVP: Täht  2016/17 I r-z. 1. kolejka 19.10.2016
Cuprum Lubin  3:0  BBTS Bielsko-Biała  MVP: Böhme  2016/17 II r-z. 16. kolejka 30.12.2016

Po trzy punkty do Szczecina

Liga nabiera tempa. Już w środę kolejne mecze. Cuprum Lubin wyjeżdża do Szczecina, aby zmierzyć się z miejscowym Espadonem. To dopiero drugi sezon szczecinian w PlusLidze. W debiutującym zajęli 12 miejsce. W pierwszym meczu obecnych rozgrywek zostali pokonani w Olsztynie. W poprzednim sezonie Miedziowi nie mieli problemów z pokonaniem Espadonu - dwa mecze bez straty seta, ale za to w Pucharze Polski w styczniu przydarzyła się mała wpadka. Obydwa zespoły bardzo dobrze się znają, bo na początku września szczecinianie brali udział w Memoriale im. Jana Rutyńskiego w Lubinie. Mecz z Cuprum zakończyli porażką, ale wygrali spotkanie z PGE Skrą Bełchatów i zakończyli turniej na trzecim miejscu. W ekipie ze Szczecina gra były atakujący Miedziowych - Mateusz Malinowski, który opuścił Lubin po zakończeniu poprzedniego sezonu.

Po zwycięstwie lubinian z Będzinem w pierwszej kolejce liczymy także na komplet punktów w drugim spotkaniu. Na hali w Szczecinie nie zabraknie oczywiście naszego Klubu Kibica, który będzie wspierał dopingiem Miedziowych!

03.10.2017

Cuprum Lubin  2:1  ESPADON Szczecin
Cuprum Lubin  3:0  ESPADON Szczecin  MVP: Hain  2016/17 I r-z. 6. kolejka 29.10.2016
Cuprum Lubin  2:3  ESPADON Szczecin  MVP: -  2016/17 Puchar Polski 04.01.2017
ESPADON Szczecin  0:3  Cuprum Lubin  MVP: Koumentakis  2016/17 II r-z. 21. kolejka 12.02.2017

Zwycięstwo na początek sezonu!

Cuprum Lubin udanie zaczęło kolejny sezon w PlusLidze. Goście z Będzina zdobyli pierwszy punkt spotkania, ale było to jedyne prowadzenie rywali w pierwszym secie. Zgodnie z oczekiwaniami lubinianie nie dali się zaskoczyć i prowadzili kilkoma punktami. Kiedy przewaga urosła do pięciu oczek trener gości poprosił o czas dla drużyny. Niewiele to pomogło, bo kolejne punkty zdobywali Kaczmarek i Hain, a błędy popełniane przez gości powiększyły przewagę do 6 punktów. W końcówce nadal nieomylny był Kaczmarek i set zakończył się zwycięstwem naszej drużyny. W drugiej partii meczu gra nie była już tak jednostronna. Serię punktów zdobył Kaczmarek i goście poprosili o przerwę. Tym razem zmotywowani przez trenera będzinianie doprowadzili do remisu, a nawet prowadzili już trzema punktami. Znowu u gości pojawiły się błędy własne, a udane zagrania Masnego i Tähta zmniejszyły przewagę gości. W końcówce seta rywale nadal prowadzili trzema punktami i wydawało się, że dojdzie do remisu w setach. Tylko dwa punkty dzieliły będzinian od wygrania seta. Stracili na to szansę po punktach Tähta i Kaczmarka. Po dziesięciominutowej przerwie goście nie podjęli już walki. Oglądaliśmy popis gry w wykonaniu naszego zespołu, a zagrania Kaczmarka, Haina i Tähta dały lubinianiom dwunastopunktowe prowadzenie. W końcówce seta trener Duflos dał pograć zmiennikom i Miedziowi nadal byli bezbłędni na boisku. Zupełnie rozbici goście przegrali seta różnicą 13 punktów i całe spotkanie 3:0.

Po zakończeniu spotkania Klub Kibica wręczył Łukaszowi Kaczmarkowi oraz Dawidowi Guni upominki oraz życzenia z okazji narodzin córek. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy pociechy z córeczek!

Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:0 (25:19, 27:25, 25:12)

MVP: Michał Masny

Cuprum Lubin: Kaczmarek (18), Täht (11), Pupart (10), Hain (7), Gunia (3), Smoliński (2), Biegun (1), Masny (1), Patucha, Kryś (libero)

MKS Będzin: Araujo (16), Waliński (8), Ratajczak (6), Jordanow (4), Peszko (3), Kok (3), Grzechnik (2), Kozub (1), Seif (1), Kowalski, Potera (libero), Gregorowicz (libero)

Czas: 24+31+21 (76 minut)

Widzów: 1556.

01.10.2017

Inauguracja sezonu w Lubinie

Po kilku miesiącach przerwy znowu będziemy się emocjonować rozgrywkami PlusLigi. Sezon rozpoczną lubinianie meczem z MKS Będzin, czyli naszym starym znajomym jeszcze z rozgrywek zaplecza ekstraklasy. Te dwa kluby razem awansowały do PlusLigi w 2014 roku. Lepiej jak na razie radzi sobie Cuprum Lubin, które wygrało z zespołem z Będzina aż 5 meczów i dopiero w poprzednim sezonie nastąpiło przełamanie rywali, którzy w styczniu w hali w Sosnowcu po raz pierwszy pokonali lubinian. Była to wielka niespodzianka i liczymy na to, że to tylko jednorazowa wpadka naszej drużyny. Mecze z piątkowym rywalem zawsze dostarczały kibicom wielu emocji i często kończyły się tie-breakami. Cuprum Lubin jest wielką niewiadomą przed rozpoczęciem sezonu, ponieważ nastąpiła zmiana sztabu szkoleniowego oraz składu drużyny. Wygrane sparingi oraz dobra gra w turniejach przygotowawczych dają nadzieję na niezwykle udany sezon. Nie można tracić punktów, ponieważ w tym roku z ekstraklasą pożegnają się dwie ostatnie drużyny, a trzecia od końca zagra mecze barażowe z pierwszoligowcem o utrzymanie się w lidze. Natomiast szansę na medale będzie miało sześć pierwszych zespołów, a nie tylko cztery jak w ubiegłym sezonie.

Drużyna z Będzina jest bardzo dobrze nam znana. Tym bardziej, że obecny asystent trenera Tomasz Wasilkowski był przez pół roku trenerem Będzina w sezonie 2014/2015 PlusLigi, a aktualny statystyk Cuprum Mateusz Musiał przeszedł do Miedziowych w tym sezonie prosto z Będzina. Także dwa sparingi rozegrane w Lubinie na początku września z Będzinem dają rozeznanie w sytuacji obydwu klubów, ale też dają mały plus rywalom, ponieważ oswoili się z lubińską halą przed rozpoczęciem rozgrywek.

Zapraszamy kibiców w piątek na halę RCS w Lubinie, aby już od samego początku wspierać nasz zespół głośnym dopingiem!

28.09.2017

Cuprum Lubin  5:1  MKS Będzin
MKS Banimex Będzin  1:3  Cuprum Lubin  MVP: Łomacz  2014/15 I r-z. 12. kolejka 18.10.2014
Cuprum Lubin  3:2  MKS Banimex Będzin  MVP: Romać  2014/15 II r-z. 15. kolejka 14.02.2015
MKS Będzin  1:3  Cuprum Lubin  MVP: Możdżonek  2015/16 I r-z. 4. kolejka 14.11.2015
Cuprum Lubin  3:2  MKS Będzin  MVP: Łomacz  2015/16 II r-z. 17. kolejka 13.02.2016
Cuprum Lubin  3:0  MKS Będzin  MVP: Täht  2016/17 I r-z. 3. kolejka 15.10.2016
MKS Będzin  3:2  Cuprum Lubin  MVP: Rejno  2016/17 II r-z. 18. kolejka 27.01.2017

Zmiany w Cuprum Lubin

Trwają przygotowania zespołu z Lubina do nowych rozgrywek. Po okresie odpoczynku drużyna od sierpnia zaczyna treningi w nowym składzie i z nowym sztabem szkoleniowym. Przedstawiamy aktualny skład naszego zespołu:

Nowym prezesem zarządu Cuprum Lubin został Dariusz Biernat, zastąpił na tym miejscu Tomasza Tycla, który złożył rezygnację z funkcji prezesa pozostając nadal w składzie Rady Nadzorczej Spółki.

Przybyli:

Patrick Duflos (Francja), 52 lata, trener, jako zawodnik: Arago de Sete (Francja), JSA Bordeaux (Francja), jako trener: Arago de Sete (Francja), Al Arabia (Katar)

Tomasz Wasilkowski, 34 lata, asystent trenera, jako trener: SMS PZPS Spała, SMS PZPS Sosnowiec, Siatkarz Wieluń, Ślepsk Suwałki, Atom Trefl Sopot, MKS Dąbrowa Górnicza, MKS Banimex Będzin, El Jaish (Katar)

Michal Masný (Słowacja), 38 lat, rozgrywający, Stavbár Žilina (Słowacja), Lokomotíva Zvolen (Słowacja), Hypo Tirol Innsbruck (Austria), Chance Odolena Voda (Czechy), VK Ferram Opava (Czechy), Płomień Sosnowiec, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Delecta Bydgoszcz, Jastrzębski Węgiel, LOTOS Trefl Gdańsk

Miloš Terzić (Serbia), 30 lat, przyjmujący, Crvena Zvezda Belgrad (Serbia), Tours VB (Francja), Tomis Constanţa (Rumunia), Chaumont VB (Francja), Nice VB (Francja)

Adrian Patucha, 34 lata, atakujący, AZS Częstochowa, NKS Nysa, Zaksa Kędzierzyn-Koźle, Al Najma (Bahrajn), Harnes VB (Francja), Kocouři Vavex Příbram (Czechy), Plessis-Robinson VB (Francja), Dukla Liberec (Czechy)

Przemysław Smoliński, 25 lat, środkowy, MOS Wola Warszawa, AZS Politechnika Warszawska, Ślepsk Suwałki

Bartosz Makoś, 19 lat, libero, Jastrzębski Węgiel

Filip Biegun, 21 lat, przyjmujący, Cuprum Lubin, GKS Katowice, Barkom Każany Lwów (Ukraina)