STRONY:  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  11  12  13  14

Podsumowanie I rundy fazy zasadniczej

sezonu 2015/2016

Na półmetku rundy zasadniczej sezonu przedstawiamy podsumowanie występów naszej drużyny po rozegranych 13 meczach.

przewagi 9x (wygrane 5x, przegrane 4x)

Najkrótszy mecz: 79 minut (ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Cuprum Lubin 3:0)

Najdłuższy mecz: 159 minut (Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:2)

Najkrótszy set: 23 minuty 25:19 (Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin 2:3)

Najdłuższy set: 40 minut 27:29 (Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:2)

Najkrótszy tie-break: 13 minut (Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin 2:3 10:15)

Najdłuższy tie-break: 22 minuty (Cuprum-AZS Cz., Lotos-Cuprum, Jastrzębski-Cuprum)

Najwięcej zdobytych punktów w meczu: 113 (Lotos Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:2)

Najmniej zdobytych punktów w meczu: 53 (ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Cuprum Lubin 3:0)

Najwięcej straconych punktów w meczu: 119 (Lotos Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:2)

Najmniej straconych punktów w meczu: 60 (Cuprum Lubin - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0)

Najwięcej punktów w secie: 31 (Cuprum Lubin - Effector Kielce 3:0 31:29)

Najmniej punktów w secie: 15 (Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:2 25:15)

Największa różnica w secie wygranym: 11 pkt. (BBTS Bielsko-Biała - Cuprum Lubin 3:1 14:25)

Największa różnica w secie przegranym: 10 pkt. (Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:2 25:15)

Widzów: dom 12240, wyjazd 14613.

Widzów najwięcej dom: 3700 (Cuprum Lubin - Skra Bełchatów 2:3)

Widzów najwięcej wyjazd: 4100 (Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin 2:3)

Widzów najmniej dom: 1960 (Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 3:0)

Widzów najmniej wyjazd: 1000 (BBTS Bielsko-Biała - Cuprum Lubin 3:1)

MVP: Włodarczyk 3x, Bohme 2x, Możdżonek 1x, Malinowski 1x

Najwięcej punktów w meczu: 25 Włodarczyk (Cerrad Czarni Radom - Cuprum Lubin 2:3)

Podział punktów

Cuprum Lubin nie jechało do Radomia jako faworyt, ale wracało jako zwycięzca. Można było się spodziewać, że mecz będzie na wysokim poziomie, ponieważ obydwa zespoły nie wygrały jeszcze w tym nowym roku. Spotkanie zaczęło się od wyrównanej walki o punkty. Każda z drużyn nie mogła odskoczyć drugiej, ale jednak set zakończył się zwycięstwem radomian. Drugiego seta zdecydowanie lepiej zaczęli lubinianie, jednak Czarni doprowadzili do remisu. Miedziowi nie odpuścili i drugi set należał do nich. Kolejny set to znowu walka punkt za punkt, zakończony zwycięstwem gospodarzy. W czwartej części nasza drużyna nie poddała się i prowadziła od początku. Doprowadziła do wygrania seta i gry w tie-break'u. Tylko jego początek był wyrównany. Lubinianie odskoczyli gospodarzom i do końca spotkania kontrolowali grę. Dzięki temu zwycięstwu pokonujemy faworyzowanych Czarnych w ich własnej hali, ale dzielimy się z nimi punktami.

Słowa podziękowania należą się naszym kibicom, którzy pomimo odwołania oficjalnego wyjazdu, pojechali prywatnie za naszą drużyną i mogli na miejscu kibicować i cieszyć się ze zwycięstwa!

Pierwszą rundę zasadniczą kończymy na 7 miejscu, tak samo jak w poprzednim sezonie. Co ciekawe - znowu zdobywamy tyle samo punktów (22) i mamy tyle samo zwycięstw i porażek co dokładnie rok temu (7:6). Niestety Cuprum Lubin nie będzie brało udziału w turnieju finałowym Pucharu Polski. W walce o 6 miejsce, premiowane grą w turnieju, minimalnie przegrywamy z Jastrzębskim Węglem.

Cerrad Czarni Radom - Cuprum Lubin 2:3 (25:23, 22:25, 25:20, 23:25, 11:15)
MVP: Wojciech Włodarczyk
Cerrad Czarni Radom: Bołądź (24), Szalpuk (21), Żaliński (16), Pliński (10), Kampa (5), Ostrowski (3), Szczurek, Grobelny, Majstorović (libero)
Cuprum Lubin: Włodarczyk (25), Pupart (19), Malinowski (16), Böhme (11), Możdżonek (7), Kaczmarek (1), Łomacz (1), Romać, Gorzkiewicz, Gunia, Rusek (libero)
Widzów: 1300
Czas: 32+32+28+34+18 (144 minuty).

17.01.2016

13. kolejka PlusLigi

W sobotę zakończy się pierwsza runda fazy zasadniczej. Cuprum Lubin zmierzy się z Czarnymi Radom. Z tą drużyną graliśmy już wcześniej w 1 lidze w sezonie 2012/2013. Po awansie z 2 ligi Czarni zdobyli także mistrzostwo 1 ligi i dzięki powiększeniu PlusLigi o dwa zespoły od razu awansowali do najwyższej klasy rozgrywek (rok wcześniej niż Cuprum Lubin), gdzie jako beniaminek zajęli 7 miejsce. W poprzednim sezonie zajęli natomiast 9 miejsce. Obydwa mecze wygrali wtedy Miedziowi. W obecnym sezonie radomianie zaskoczyli wszystkich dobrą grą, ale już ostatnie mecze z mocniejszymi rywalami to trzy porażki i zero punktów. Bilans meczy lubinian w tym sezonie to 6 zwycięstw i 6 porażek. Ta ostatnia kolejka przechyli szalę na jedną stronę, oby zwycięską!

Mecz ten zadecyduje również o możliwym udziale Cuprum Lubin w turnieju finałowym Pucharu Polski, który odbędzie się w dniach 5-7 lutego we Wrocławiu. Żeby zagrać z najlepszymi musimy po tej kolejce spotkań wskoczyć na 6. miejsce w tabeli.

15.01.2016

Cuprum Lubin  2:0  Cerrad Czarni Radom
Cuprum Lubin  3:1  Cerrad Czarni Radom MVP: Pashytskyy 2014/15 I r-z. 6. kolejka 25.10.2014
Cerrad Czarni Radom  1:3  Cuprum Lubin MVP: Pashytskyy 2014/15 II r-z. 19. kolejka 10.01.2015

Ze smutkiem i ogromnym żalem przyjęliśmy informację o śmierci jednego z naszych kolegów - Ryszarda Szymkowicza. Jego wiedza o siatkówce oraz chęć do przekazywania swoich celnych analiz pozwalała nam na lepsze zrozumienie zasad panujących w tej grze. Uczestniczył w wielu wyjazdach na mecze i zawsze uśmiechnięty wraz z nami kibicował naszej drużynie.
Będzie nam go brakowało...

Pogrzeb Ryszarda Szymkowicza odbędzie się dnia 16.01.2015 r. w Kościele Parafialnym w Bukówku gm. Środa Śląska o godz. 11.00.

14.01.2016

Bez niespodzianki z ZAKSĄ

Niestety miesięczna przerwa w rozgrywkach nie wybiła lidera tabeli z rytmu i ZAKSA zdecydowanie wygrała kolejny mecz. Zaczęło się całkiem dobrze dla Cuprum Lubin, które w pierwszym secie prowadziło walkę jak równy z równym. Wydawało się, że lubinianie powalczą z faworytem, bo gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero pod koniec seta kędzierzynianie odskoczyli i wygrali seta. W drugiej części gry też była jeszcze nadzieja na dobry wynik, ponieważ Cuprum prowadziło od początku. Niestety w połowie seta obudzili się gospodarze i już do końca kontrolowali grę. Lubinianie nie podjęli walki także w trzecim secie i drużyna gospodarzy mogła się cieszyć z szybkiego zwycięstwa w całym spotkaniu.

Pierwszy mecz w 2016 roku nie zakończył się dla Cuprum Lubin dobrym wynikiem. Nie pomógł doping naszych kibiców, którzy pojechali do Kędzierzyna-Koźla na ten mecz. Już w sobotę odbędzie się ostatnia kolejka pierwszej rundy. To kolejny mecz wyjazdowy z mocną drużyną - Czarnymi Radom.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:16, 25:17)
MVP: Sam Deroo
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Deroo (16), Tillie (9), Gladyr (9), Konarski (8), Wiśniewski (3), Toniutti (2), Rejno (1), Bociek (1), Zatorski (libero)
Cuprum Lubin: Pupart (10), Włodarczyk (9), Możdżonek (5), Bohme (4), Kaczmarek (3), Romać (2), Malinowski (1), Taht (1), Łomacz, Rusek (libero)