STRONY:  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  11  12  13  14

Zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej

W sobotę nikt chyba się nie spodziewał innego wyniku jak zwycięstwo Miedziowych. Faworyt nie zawiódł i zdecydowanie pokonał gości. Zaczęło się co prawda od wyrównanej walki na punkty na początku pierwszego seta, a nawet prowadzenia gości jednym punktem, ale już po chwili gospodarze złapali właściwy rytm gry i przewaga wynosiła już 5 punktów, głównie dzięki atakom Kaczmarka i blokom Böhme. Częstochowianie zaskoczyli jednak kibiców, bo udało im się odrobić straty i doprowadzić do remisu. Kaczmarek nadal zdobywa punkty, ale jesteśmy lepsi cały czas tylko o jedno oczko. Ambitni goście odpuszczają dopiero w końcówce i przegrywają pierwszego seta. Druga część meczu to już dominacja Miedziowych na boisku. W świetnej formie jest Kaczmarek, który co chwila punktuje. Punkty dopisują także Pupart i Täht. Gościom nic nie wychodzi i są zagubieni na boisku, co przekłada się na niską zdobycz punktową. Lubinianie wygrywają drugiego seta różnicą aż 17. punktów! Po przerwie niespodziewanie częstochowianie wracają do gry. Prowadzą z ekipą trenera Cretu już czterema punktami. Wtedy następuje przebudzenie Cuprum. Dzięki grze Tähta i Puparta udaje się doprowadzić do remisu. Goście jeszcze próbują swojej szansy, ale niezawodny w tym dniu Kaczmarek nabija punkty gospodarzom. Przewaga robi się coraz większa i Miedziowi na spokojnie kończą set i całe spotkanie zwycięstwem za 3 punkty.

Mecz nie miał większego znaczenia dla obydwu drużyn, ale jednak lubinianie nie odpuścili sobie spotkania i wygrali po raz szósty z Częstochową. Cieszy taka postawa przed dwumeczem z olsztyńskim Indykpolem, które to spotkania zadecydują o kolejności tych dwóch drużyn na koniec tego sezonu.

Cuprum Lubin – AZS Częstochowa 3:0 (25:23, 25:8, 25:20)

MVP: Grzegorz Łomacz

Cuprum Lubin: Kaczmarek (19), Täht (18), Gunia (9), Pupart (8), Böhme (4), Łomacz (1), Malinowski, Rusek (libero)

AZS Częstochowa: Grebeniuk (8), Szymura (7), Wawrzyńczyk (6), Polański (4), Buniak (4), Szlubowski (3), Buczek (1), Janus, Kowalski (libero)

Czas: 25+18+23 (66 minut)

Widzów: 1300.

03.04.2017

Z Częstochową na zakończenie rundy zasadniczej

To będzie już 30. mecz w tym sezonie. Do Lubina zawitają Akademicy z częstochowskiego klubu, który ma za sobą udane występy w lidze w latach 1990-2008 (6x mistrz kraju, 10x wicemistrz, 2x Puchar Polski). Niestety te sukcesy to już historia, ponieważ od kilku sezonów AZS jest jedną ze słabszych drużyn w rozgrywkach i przeważnie kończy je na ostatnim miejscu. W tym roku ostatnia drużyna zagra baraż z zespołem z I ligi o utrzymanie się i już od kilku kolejek wiadomo, że zagrożona jest tym ekipa z Częstochowy. Nasi rywale w całym sezonie wygrali tylko 4 spotkania, przegrali 25 i mają od Cuprum mniej punktów aż o 38 oczek. Dodatkowo nigdy nie udało im się jeszcze pokonać lubinian. Grudniowy mecz w Częstochowie zakończył się zwycięstwem Miedziowych za trzy punkty, ale spotkanie nie było jednostronne. Każdy set wygrany był zaledwie 3 punktami, a przegrany przez lubinian zakończony walką na przewagi.

Sobotnia rywalizacja nic nie zmieni w sytuacji obydwu klubów. Liczymy jednak na dobre widowisko i zapraszamy kibiców na ostatni - przed play-offami - mecz naszej drużyny o ligowe punkty i 18. zwycięstwo w sezonie!

30.03.2017

Cuprum Lubin  5:0  AZS Częstochowa
Cuprum Lubin  3:1  AZS Częstochowa  MVP: Gromadowski  2014/15 I r-z. 10. kolejka 15.11.2014
 AZS Częstochowa  1:3  Cuprum Lubin  MVP: Łomacz  2014/15 II r-z. 23. kolejka 04.02.2015
Cuprum Lubin  3:2  AZS Częstochowa  MVP: Bohme  2015/16 I r-z. 2. kolejka 07.11.2015
AZS Częstochowa  1:3  Cuprum Lubin  MVP: Łomacz  2016/17 I r-z. 17. kolejka 17.12.2016

Przegrana w Olsztynie

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od nieudanej kiwki Daniela Plińskiego. Przyjezdni nie potrzebowali czasu na aklimatyzację i od razu zaczęli zdobywać punkty. Wystarczył udany atak Aleksandra Sliwki i gospodarze zaczęli odrabiać straty. Miedziowi nie dawali za wygraną i przewodzili do połowy seta (9:15). Po stronie Lubina gwóźdź za gwoździem wbijał Łukasz Kaczmarek. Andrea Gardini  na parkiet wprowadził Ezequiela Palaciosa, który zmianę rozpoczął od zdobycia punktu. Po bloku na Śliwce pierwszy set padł jednak łupem gości (17:25).

W drugiej odsłonie przebudzeni olsztynianie wyszli od razu na kilkupunktowe prowadzenie. Miedzowi nie radzili sobie z blokiem, w którym rywale byli nie do zatrzymania. Doskonałą dyspozycją na parkiecie mógł poszczycić się duet Aleksander Śliwka i Jan Hadrava. Podopieczni Gheorghe Cretu próbowali dogonić wynik, lecz różnica stawała się nie do odrobienia. Gospodarze zrehabilitowali się za nieudany początek i po autowym ataku gości wygrali seta.

Trzecia partia rozpoczęła się ponownie od dobrej gry Akademików. Wciąż na fali był Jan Hadrava. Podopieczni Gardiniego nie dawali dojść do głosu rywalom i zdobyli pierwsze sześć punktów. Na nic zdawały się starania Cuprum. Co udało im się nadrobić, po chwili tracili i olsztynianie na nowo uciekali z wynikiem. W drugiej połowie seta Miedziowi nieznacznie dogonili rywala, do czego przysłużył się Łukasz Kaczmarek i Rafael Koumentakis. Akademicy nie dali się i tym razem, wygrywając 25:21.

Zmęczone już spotkaniem oba zespoły weszły w czwartą odsłonę wyrównaną walką. Za świetną dyspozycję w meczu należało pochwalić młodego środkowego, Jakuba Kochanowskiego. Remis utrzymywał się do stanu 8:8, po którym AZS Olsztyn objął dwupunktowe prowadzenie. Chwila słabości olsztynian i kiwka Boehme sprawiły, że tym razem Miedziowi przewodzili w meczu. Na stronę gospodarzy wdarły się problemy w odbiorze. Gdy do tej pory niewidoczny Wojciech Włodarczyk wyrównał wynik meczu, o czas poprosił trener przyjezdnych. Gospodarze wytrzymali do końca i zdobyli komplet punktów.

Po raz kolejny wielkie podziękowania należą się dla pięcioosobowej grupy kibiców, która wspomagała swoim dopingiem naszych zawodników!

Indykpol AZS Olsztyn - Cuprum Lubin 3:1 (17:25, 25:17, 25:21, 25:23)

MVP: Paweł Woicki

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava (17), Pliński (14), Włodarczyk (13), Kochanowski (12), Śliwka (10), Woicki (2), Palacios (1), Zniszczoł, Boswinkel, Żurek (libero)

Cuprum Lubin: Kaczmarek (19), Gunia (12), Pupart (11), Koumentakis (11), Böhme (9), Malinowski (3), Łomacz (1), Michalski, Gorzkiewicz, Rusek (libero)

Czas: 20+23+27+28 (98 minut)

Widzów: 1800

25.03.2017

Kochani,

Mam przyjemność przedstawić Wam Martynkę.

Od niedawna Honorowego Członka Stowarzyszenia Klub Kibica Cuprum Lubin!!!

Dla tych którzy Martynki jeszcze nie znają informacja:

Martynka jest Ukochaną Córeczką Tatusia - Szymona Kosteckiego :)

Szymon zaś obecnie jest stałym współpracownikiem naszej Ukochanej Drużyny - zarówno Seniorów jak i Juniorów.

Dla wielu jednak Szymon jest przede wszystkim byłym zawodnikiem naszej Ukochanej Drużyny - który w znacznym stopniu przyczynił się do jej awansu do PlusLigi.

Martynka ma 8 lat i jest pogodną i uśmiechniętą dziewczynką, która niestety od 3 miesiąca życia zmaga się z bardzo ciężką chorobą. Zespół Westa - czyli rodzaj epilepsji odpornej na leki może powodować ogromne spustoszenie w organizmie Martynki. Rodzice Martynki robią wszystko co mogą, aby skutki choroby były przez Martynkę jak najmniej odczuwalne. Niestety częste ataki powodują opóźnienia w rozwoju. Dlatego aby uzyskać poprawę Martynka musi być pod ciągłą opieką Mamy (która nie może pracować), lekarzy - specjalistów, terapeutów i całego sztabu ludzi - którzy pomogą w złagodzeniu skutków choroby.

Od niedawna i My do nich należymy :)

Objęliśmy Marynkę opieką naszego Stowarzyszenia i od tej pory będziemy podejmować działania, które będą miały na celu wsparcie Rodziców Martynki w pokonywaniu trudności związanych z chorobą Martynki.

Jako samozwańczy Rzecznik Zarządu informuję co następuje:

Dzisiaj ostatecznie (mam nadzieję) zamknęliśmy sprawę dotacji otrzymanej z Gminy Miejskiej Lubin na realizację naszych celów statutowych.

Objęte nią zostały działania Stowarzyszenia Klub Kibica Cuprum Lubin skierowane do osób niepełnosprawnych - podopiecznych WTZ, dzieci, młodzieży i seniorów z Lubina.

Harmonogram obejmuje organizację:

1. Spotkania integracyjnego z członkami sztabu i drużyny oraz podopiecznymi WTZ i członkami Stowarzyszenia - kwiecień 2017

2. V Memoriału im. Kingi Resiak – turnieju siatkarskiego dla młodzieży lubińskich szkół i drużyn amatorsko uprawiających siatkówkę - maj 2017

3. Turnieju integracyjnego o Puchar Prezesa Zarządu Stowarzyszenia - zakończenie sezonu i roku szkolnego - czerwiec 2017

4. Turnieju integracyjnego na rozpoczęcie sezonu siatkarskiego dla dzieci, młodzieży, seniorów i osób niepełnosprawnych - wrzesień 2017

5. Dwóch wyjazdów integracyjnych na mecze wyjazdowe Cuprum Lubin dla osób niepełnosprawnych - podopiecznych warsztatów terapeutycznych - październik, listopad 2017.

Na realizację w/w imprez otrzymaliśmy kwotę 11.100,00 zł  :)

Oczywiście oprócz tych działań, w planach naszej aktywności mamy zamiar robić to co dotychczas - czyli uczestniczyć w aktywnym wspieraniu naszej Drużyny w trakcie meczów, prowadzić działalność charytatywną i wspierać różne inne inicjatywy - zgodnie z celami naszego Stowarzyszenia.

Mamy już pewne plany, ale o nich będę Was informować na bieżąco.

Na dziś mam nadzieję na dobrą współpracę i zaangażowanie wszystkich zrzeszonych w naszym Stowarzyszeniu - przy realizacji tego o czym wyżej pisałam.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie :)

22.03.2017

Ważny mecz dla olsztynian

Daleki wyjazd czeka ekipę trenera Cretu na kolejne spotkanie. Przedostatni mecz rundy zasadniczej Cuprum to rewanż w Olsztynie. Lubinianie są już pewni szóstego miejsca, które gwarantuje grę w play-offach o miejsce piąte. Natomiast Indykpol ma jeszcze szansę na grę o medale, bo strata do czwartego miejsca to tylko 3 punkty. Na pewno gospodarze marzą o powrocie do czołówki PlusLigi, ponieważ w latach 90-tych olsztynianie byli kilka razy nawet mistrzami kraju oraz wicemistrzami. Obecny sezon zaczął się dla nich znakomicie, cały czas utrzymują się w górze tabeli i przez pewien czas rywalizowali z Cuprum o wejście do pierwszej czwórki sezonu. Dzięki serii 11-stu zwycięstw nadal utrzymują się wysoko. W grudniowym meczu w Lubinie lepsi byli olsztynianie, którzy po raz pierwszy pokonali Cuprum w naszej hali. Była to mała niespodzianka kolejki, ale teraz już wiadomo że nieprzypadkowo Indykpol wygrywa kolejne mecze. W zespole z Mazur gra od tego sezonu były przyjmujący Cuprum Lubin Wojciech Włodarczyk. Już wiadomo, że w nowym sezonie trenerem Olsztyna będzie Włoch Roberto Santilli, a z klubu odchodzi Andrea Gardini.

Faworytem spotkania na pewno jest Indykpol, który gra na własnym terenie i ma jeszcze ważny cel przed sobą. Plusem dla Cuprum może być fakt, że drużyna może zagrać na luzie. Być może z Indykpolem zagramy także w play-offach o piąte miejsce, więc jest okazja na wybadanie rywala i dobre przygotowanie się do ewentualnych dwóch meczów z tą drużyną. Do dalekiego Olsztyna jedzie także skromna reprezentacja naszego Klubu Kibica, która na miejscu pomoże ekipie trenera Cretu w sprawieniu niespodzianki w postaci 18. zwycięstwa w sezonie!

22.03.2017

Cuprum Lubin  3:2  Indykpol AZS Olsztyn
Cuprum Lubin  3:1  Indykpol AZS Olsztyn  MVP: Romać  2014/15 I r-z. 4. kolejka 18.10.2014
Indykpol AZS Olsztyn  0:3  Cuprum Lubin  MVP: Łomacz  2014/15 II r-z. 17. kolejka 29.12.2014
Cuprum Lubin  3:0  Indykpol AZS Olsztyn  MVP: Włodarczyk  2015/16 I r-z. 3. kolejka 10.11.2015
Indykpol AZS Olsztyn  3:1  Cuprum Lubin   MVP: Woicki  2015/16 II r-z. 16. kolejka 07.02.2016
Cuprum Lubin  1:3  Indykpol AZS Olsztyn  MVP: Śliwka  2016/17 I r-z. 14. kolejka 14.12.2016