STRONY:  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  11  12  13  14

Pewne 3 punkty?

Po 19. kolejce czas na... 18. kolejkę. Cuprum Lubin wyjeżdża do Sosnowca, aby rozegrać spotkanie z MKS Będzin. Z drużyną z Będzina spotykaliśmy się wielokrotnie na zapleczu PlusLigi oraz razem w sezonie 2014/2015 awansowaliśmy do najwyższych rozgrywek. Gorzej radzą sobie będzinianie, którzy co roku są jedną ze słabszych ekip w lidze. Aż pięciokrotnie przegrywali z Miedziowymi i nigdy w meczach PlusLigi nie pokonali lubinian. Październikowy mecz w Lubinie, który był pierwszym meczem w tym sezonie dla gospodarzy, zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Cuprum. Zawsze mecze z Będzinem dostarczały kibicom wiele nerwów, bo jest to drużyna nieobliczalna i stać ją na niespodzianki (wygrana z Jastrzębskim Węglem na wyjeździe). W tym sezonie wygrali tylko 6 spotkań, ale też sześć kończyło się walką o punkty w tie-breakach, co też świadczy o ambicjach tego zespołu.

Pomimo przegrania meczu z ZAKSĄ, Cuprum Lubin nadal utrzymuje wysoką formę i ma szansę to potwierdzić w piątkowym meczu z Będzinem. Na to spotkanie wybiera się także Klub Kibica, aby na miejscu pomóc naszej drużynie!

26.01.2017

Cuprum Lubin  5:0  MKS Będzin
MKS Banimex Będzin  1:3  Cuprum Lubin  MVP: Łomacz  2014/15 I r-z. 12. kolejka 18.10.2014
Cuprum Lubin  3:2  MKS Banimex Będzin  MVP: Romać  2014/15 II r-z. 15. kolejka 14.02.2015
MKS Będzin  1:3  Cuprum Lubin  MVP: Możdżonek  2015/16 I r-z. 4. kolejka 14.11.2015
Cuprum Lubin  3:2  MKS Będzin  MVP: Łomacz  2015/16 II r-z. 17. kolejka 13.02.2016
Cuprum Lubin  3:0  MKS Będzin  MVP: Täht  2016/17 I r-z. 3. kolejka 15.10.2016

Waleczne Cuprum!

Na zakończenie 19. kolejki PlusLigi Cuprum Lubin podejmowało we własnej hali Mistrza Polski - ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Faworyt spotkania był tylko jeden i pomimo maratonu meczów rozgrywanych ostatnio przez ZAKSĘ - mistrzowie nie zawiedli swoich kibiców. Zaczęło się dobrze dla gospodarzy, bo prowadzeniem dwoma punktami. Rywale doprowadzili do remisu, ale uaktywnili się Estończycy Täht z Pupartem i znowu lubinianie wysunęli się na prowadzenie. Zaskoczyło to ekipę z Kędzierzyna, trener De Giorgi poprosił o czas dla swojej drużyny. Niestety motywacja trenera podziałała i zaczęła się seria punktów dla gości. Żeby wybić z rytmu kędzierzynian tym razem o przerwę poprosił trener Cretu. Nie dało to zbyt dużego efektu, bo pomimo ataków Kaczmarka rywale coraz bardziej powiększali swoją przewagę i wygrali pierwszego seta. Kiedy wydawało się, że Miedziowi będą załamani sytuacją z pierwszej części gry, niespodziewanie ruszyli jednak do ataku. Prowadzili już 5-0, a potem nawet siedmioma punktami. Przerwa na żądanie gości nie wybiła z rytmu Miedziowych. Pewna gra Kaczmarka i Puparta dawała nadzieję na wygranie tego seta. ZAKSA nie zdołała dogonić gospodarzy i tym razem to lubińscy kibice cieszyli się ze zwycięstwa. Ambitna postawa gospodarzy zaskoczyła rywali, więc trzecią partię goście zaczęli od razu od prowadzenia czterema punktami. O czas poprosił trener Cretu i przyniosło to pożądany efekt w postaci remisu. Skuteczne ataki Böhme i Haina dawały kolejne punkty, ale ZAKSA cały czas prowadziła 1-2 punktami. Dopiero w końcówce gospodarze dogonili rywali, głównie dzięki Kaczmarkowi. Niestety nie udało się nam utrzymać remisu i wyjść na prowadzenie. Trzeci set należał do mistrzów. Lubinianie nie poddawali się na boisku i nadal skutecznie atakowali. Czwarty set był wyrównany od początku, a w połowie udało się Miedziowym wyjść na prowadzenie jednym punktem. Wtedy trener De Giorgi poprosił o przerwę. Dało to efekt w postaci lepszej gry gości. Coraz bardziej powiększali swoją przewagę, a zrezygnowani lubinianie nie podjęli już szansy na uzyskanie dobrego wyniku w tym spotkaniu.

Mecz był bardzo dobrym widowiskiem. Skazani na "pożarcie" gospodarze ambitnie przeciwstawili się faworytowi. Mecz nie był jednostronny, był pełen emocji, zwrotów akcji i długich wymian. Zwycięzcą rywalizacji do końca mogła być każda drużyna, co jeszcze bardziej trzymało kibiców w napięciu. Dziękujemy drużynie za walkę oraz kibicom za doping!

Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (17:25, 25:19, 23:25, 19:25)

MVP: Sam Deroo

Cuprum Lubin: Kaczmarek (15), Täht (12), Böhme (11), Pupart (10), Hain (4), Gunia (2), Koumentakis (1), Łomacz, Malinowski, Gorzkiewicz, Rusek (libero)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Deroo (27), Konarski (18), Bieniek (9), Tillie (7), Wiśniewski (6), Toniutti (3), Witczak (1), Czarnowski (1),  Pająk, Banach (libero), Zatorski (libero)

Czas: 24+27+31+26 (108 minut)

Widzów: 2745.

25.01.2017

Mistrz Polski w Lubinie

We wtorek czeka nas - mamy nadzieję - wielkie widowisko. Do Lubina przyjeżdża jeden z najlepszych klubów siatkarskich naszego kraju (6x Mistrz Polski, 6x Puchar Polski). Aktualny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski to wtorkowy rywal naszej drużyny. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to także uczestnik rozgrywek międzynarodowych. W tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów prowadzi w grupie A z kompletem trzech zwycięstw. Także w tym sezonie PlusLigi kędzierzynianie są faworytem wygrania całego sezonu i prawie cały czas liderują w tabeli. W grudniu włoski trener Ferdinando De Giorgi został wybrany na nowego trenera reprezentacji Polski i przejmie swoje nowe obowiązki w maju, po zakończeniu sezonu PlusLigi. W historii spotkań z Cuprum Lubin ekipa De Giorgi spisuje się również bardzo dobrze. W pierwszym sezonie Miedziowych w PlusLidze (2014/2015) udało nam się dwukrotnie pokonać rywali, co było dużą sensacją jak na beniaminka ligi. Potem spotkaliśmy się jeszcze w play-offach i od tego czasu ZAKSA wygrywa wszystkie mecze z naszą drużyną. W 4. kolejce tego sezonu Cuprum przegrało na wyjeździe 0-3, ale ambitnie walczyło przez dwa sety i dopiero w trzecim oddało zdecydowanie mecz rywalom.

Zapraszamy wszystkich kibiców na lubińską halę. Będzie okazja zobaczyć w akcji najlepszych siatkarzy oraz ocenić pracę przyszłego trenera reprezentacji narodowej. Oczywiście priorytetem jest doping dla naszej drużyny, która po serii czterech zwycięstw ma szansę na sprawienie niespodzianki przed własną publicznością!

23.01.2017

Cuprum Lubin  2:5  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  2:3  Cuprum Lubin  MVP: Borovnjak  2014/15 I r-z. 3. kolejka 15.10.2014
Cuprum Lubin  3:0  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  MVP: Romać  2014/15 II r-z. 16. kolejka 20.12.2014
Cuprum Lubin  1:3  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  MVP: Kooy  2014/15 III r. play-off 20.03.2015
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  3:0  Cuprum Lubin  MVP: Zatorski  2014/15 III r. play-off 01.04.2015
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  3:0  Cuprum Lubin  MVP: Deroo  2015/16 I r-z. 12. kolejka 13.01.2016
 Cuprum Lubin  0:3  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  MVP: Buszek  2015/16 II r-z. 12. kolejka 05.04.2016
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  3:0  Cuprum Lubin  MVP: Bieniek  2016/17 I r-z. 4. kolejka 22.10.2016

Pewne trzy punkty w Warszawie

Cuprum Lubin było faworytem spotkania w stolicy, ale chyba nikt się nie spodziewał, że tak szybko i pewnie lubinianie pokonają gospodarzy. Trzypunktowe prowadzenie ekipy trenera Bednaruka od początku meczu wskazywało, że będzie to ciekawy i emocjonujący mecz. Jednak po bloku Haina doprowadzamy do remisu, a potem już następuje popis gry w wykonaniu naszej drużyny. Böhme i Kaczmarek popisują się udanymi zagrywkami i przewaga gości się powiększa. Widać zdenerwowanie po stronie AZS oraz błędy własne, co jeszcze bardziej wpływa na wynik seta i dużą różnicę w punktach. Zdecydowanie Miedziowi wygrywają. Drugą partię także lepiej zaczynają gospodarze prowadząc trzema punktami. Po akcjach Kaczmarka i asie serwisowym Tähta Cuprum znowu dogania rywali. Toczy się walka punkt za punkt. Po ataku Haina lubinianie wysuwają się na niewielkie prowadzenie. Kolejne udane akcje Böhme, Kaczmarka i Tähta pozwalają na utrzymanie przewagi do końca seta. Po wyrównanym początku w trzeciej partii meczu lepsi okazują się Miedziowi. Siatkarze ze stolicy okazują się bezradni we własnej hali. Po przerwie na prośbę trenera Bednaruka, gospodarze jeszcze próbują dogonić lubinian. Nadrabiają kilka punktów, ale nie do zatrzymania są w tym meczu Kaczmarek, Täht i Böhme. W końcówce spotkania punktuje jeszcze dwukrotnie Hain, a cały mecz kończy asem serwisowym Łomacz. Trzecie zwycięstwo bez straty seta i czwarte pod rząd daje Cuprum chwilowy awans na czwarte miejsce w tabeli. Jak długo będziemy w strefie medalowej zależy od wyników naszych głównych rywali - Jastrzębskiego Węgla i Indykpolu Olsztyn.

Do udanych ten wyjazd mogą zaliczyć także kibice z naszego Klubu Kibica, którzy pojechali - a niektórzy polecieli - do Warszawy, aby jak zawsze być tam gdzie gra Cuprum Lubin. Cieszymy się, że był to kolejny fantastyczny wyjazd zakończony zwycięstwem naszej drużyny!

ONICO AZS Politechnika Warszawska - Cuprum Lubin 0:3 (15:25, 21:25, 19:25)

MVP: Grzegorz Łomacz

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Filip (13), Łapszyński (8), Kwolek (8), Kowalczyk (6), Wrona (4), Mikołajczak (1), Firlej, Zagumny, Samica, Halaba, Smoliński, Olenderek (libero), Gruszczyński (libero)

Cuprum Lubin: Kaczmarek (15), Täht (13), Hain (10), Böhme (9), Pupart (9), Łomacz (2), Gorzkiewicz, Rusek (libero)

Czas: 22+27+26 (75 minut)

Widzów: 1500.